Kolejny dzień strajku – sytuacja bez zmian, egzaminy odbyły się zgodnie z planem

Dziś mija czwarty dzień strajku nauczycieli, a drugi dzień przeprowadzania egzaminów gimnazjalnych. Te w naszej gminie przebiegają bez zakłóceń. 

Jak informuje Zbigniew Pytel, dyrektor SCOPO, sytuacja w szkołach i przedszkolach nie zmienia się. W dalszym ciągu w szkołach wiejskich nie ma żadnych uczniów, w Szkole Podstawowej numer 1 jest kilkoro uczniów, organizowane są dla nich zajęcia matematyczne. W Przedszkolu numer dwa rano było również kilkoro dzieci, w Przedszkolu numer 1 – około 20. – Wszystkie dzieci mają zapewnioną opiekę – podkreśla Zbigniew Pytel. W Szkole Podstawowej numer 2/ Publicznym Gimnazjum wszyscy gimnazjaliści napisali kolejną część egzaminu gimnazjalnego.  – Jutro uczniowie będą pisać część językową. Egzaminy przebiegają bez zakłóceń, nad całością czuwa komisja egzaminacyjna złożona z nauczycieli, którzy nie strajkują, nauczycieli, którzy nie pracują już w szkołach oraz osób z odpowiednimi kwalifikacjami – mówi Zbigniew Pytel.

W województwie lubuskim egzaminy odbyły się we wszystkich szkołach zgodnie z harmonogramem.

W siedzibie Zarządu Głównego ZNP odbył się dziś briefing prezesa ZNP Sławomira Broniarza: – Odpowiadając na apel Premier zgłoszony wczoraj na konferencji prasowej w sprawie kolejnego spotkania z przedstawicielami związków zawodowych, Związek Nauczycielstwa Polskiego wystąpił z listem do pani Premier, wyrażając gotowość do tego spotkania, a jednocześnie prosząc w tym piśmie o to, aby pani Premier zechciała przedstawić nowe propozycje dla środowiska nauczycielskiego, bowiem tylko w takim przypadku to spotkanie ma jakikolwiek sens – mówił S. Broniarz.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content