Mati ma moc!

W odbywających się zawodach triathlonowych doskonale zaprezentował się Mateusz Cieślik. W zmaganiach ¼ IR (Ironman) zwyciężył z kilkuminutową przewagą czasową nad rywalami. Pasmo sukcesów młodego sportowca potwierdza wielki potencjał triathlonisty.

23-24 lipca 2016 r. w Sławie odbył się Festiwal Triathlonu, a zarazem Mistrzostwa Polski Juniorów, w którym jako najmłodszy wystartował Mateusz Cieślik. Do pokonania młody strzelczanin miał 750 m pływania, 20 km na rowerze i 5 km biegiem. W konfiguracji z dozwolonym draftingiem Mateusz ostatecznie zajął 8. miejsce. W drugim dniu odbyły się zawody otwarte, w których uczestniczyli zawodnicy zrzeszeni i amatorzy. Na dystansie 1/8 iron zameldowało się blisko 200 zawodników. W pływaniu i jeździe na rowerze Cieślik zdeklasował rywali jednak w ostatniej fazie zawodów podczas biegu został wyprzedzony przez aktualnego wicelidera Pucharu Polski i ostatecznie zajął drugie miejsce.

14 sierpnia 2016 r. Mateusz startował w Ogólnopolskich Zawodach Triathlonu z cyklu Volvo Triathlon Series w Chodzieży. Z dystansem 1/8 ironman (bez draftingu) postanowiło zmierzyć się 180 zawodników. Sportowiec zajął 5. miejsce w kat. open oraz 2. w w kat. juniorskiej.

21 sierpnia 2016 r. odbył się Ośno Triathlon Weekend, w którym nasz triathlonista zadebiutował na dystansie ¼ IR, czyli 1km pływania, 45 km na rowerze i 10,5 km biegu. Zdeterminowanie Cieślika już na samym pływaniu dało mu blisko 4 minuty przewagi nad kolejnym zawodnikiem. Na rowerze utrzymał swój wynik mimo faktu, że goniła go 10 – osobowa grupa. W trakcie biegu utrzymał dystans do rywali i pewnie zwyciężył całe zawody.