70 lat koła PZW 1

Koło PZW nr 1 w Strzelcach Krajeńskich obchodzi  w tym roku jubileusz 70-lecia działalności. Z tej okazji w ubiegłą sobotę zorganizowano zawody wędkarskie, w których uczestniczyło kilkadziesiąt osób, w tym m.in. zawodnicy z Bierzwnika, Choszczna, Dębna. 

Koło PZW nr 1 w Strzelcach Krajeńskich jest najstarszym kołem wędkarskim w powiecie i jednym z najstarszych w całym regionie.  Od lat czynnie uczestniczy w życiu społecznym. Oprócz tradycyjnych zawodów wędkarskich organizuje również zawody dla dzieci. Jak podkreśla prezes Robert Dreczkowski, organizacja stara się łączyć tradycję z nowymi technologiami i w ten sposób zachęcać do wędkarstwa kolejne pokolenia. Umożliwia to między innymi profil na portalu społecznościowym. – Spotkaliśmy się, aby uczcić 70 lat istnienia naszego koła – mówi prezes Koła Robert Dreczkowski. – W ciągu tych lat nasze Koło przeszło wiele zmian, rozwijało się i prosperowało, stając się ważnym ośrodkiem wędkarskim w naszym regionie, dlatego chcieliśmy to uczcić  – dodaje prezes. W jubileuszowym wędkowaniu wzięło udział 50 zawodników. 1. miejsce zdobył Henryk Łochunko, który złowił największą ilość ryb, a także wyłowił największego leszcza – 1kg 44 gr, 2. miejsce uzyskał  Tomasz Bąk, 3. Rafał Sobiś, 4. Artur Najdzian i 5. Grzegorz Krzysiek. Po wręczeniu pucharów i nagród przyszedł czas na wspólne biesiadowanie. – Chciałbym serdecznie podziękować członkom Koła za ich determinację  i zaangażowanie oraz wszystkim tym, którzy przez te wszystkie lata pracowali dla dobra Koła – mówi prezes.

AL

You may also like...

Skip to content