Kolejny spektakl Teatru 70+

Teatr 70+ znów dał popis aktorskich umiejętności. Sala widowiskowa pękała w szwach, gdy seniorzy wystawili najnowszy spektakl – „Oto właśnie Polska”. Okazuje się też, że w grupie jest również utalentowany dramatopisarz. 

Sztukę, którą w sobotę 28 października strzelczanie mogli obejrzeć w Strzeleckim Ośrodku Kultury, napisał Janusz Lewandowski – uczestnik grupy Teatr 70+, strzelczanin i aktywny senior działający przy Centrum Aktywności Społecznej. – Przy pisaniu tej sztuki przydało się moje doświadczenie kabaretowe, ponieważ kiedyś prowadziłem kabaret – mówi Janusz Lewandowski. – Analizowałem sytuację, która przez 10 lat działa się w Polsce, więc w sztuce znajdziemy trochę polityki, a także zachowania społeczne oraz różne reakcje ludzkie – opowiada. W ten sposób powstała sztuka „Oto właśnie Polska”, która spotkała się z entuzjazmem widowni. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ludziom tak się spodobała nasza gra, to dodaje skrzydeł – komentowali aktorzy Teatru 70+ tuż po spektaklu. Niewykluczone, że niebawem będzie znów można obejrzeć ten zabawny występ. – Mamy sporo próśb o ponowienie spektaklu. Podobnie było z naszym pierwszym występem „Biuro matrymonialne”, więc liczymy, że uda nam się jeszcze zagrać – dodaje Janusz Lewandowski. 

Teatr aktorzy teatru marzą o wyjeździe do Austrii, gdzie mogliby wystawić spektakl dla Polonii. Utworzyli zbiórkę, która pokryje koszty wyjazdu oraz inwestycje związane z kolejnymi planami -> https://zrzutka.pl/ngwzde

rt

You may also like...

Skip to content