Urząd najlepszy

Cztery drużyny rywalizowały w świątecznym turnieju piłki nożnej halowej, który zorganizowało Publiczne Gimnazjum. Wpisowe zasiliło konto Rady Rodziców.

Turniej odbył się w niedzielę 9 kwietnia w sali gimnastycznej gimnazjum. Grano w systemie każdy z każdym po 2×7 minut. 1. miejsce zajęła drużyna wystawiona przez Urząd Miejski, 2. miejsce przypadło drużynie Hajduk. Na 3. pozycji uplasowało się Nadleśnictwo Strzelce, a na 4. drużyna UKS Ekol, tutaj warto zaznaczyć, że ta drużyna reaktywowała się po wielu latach nieobecności na boisku. – Turniej był udany, wpisowe zostanie przekazane na Radę Rodziców.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Mateusz Karkoszka, który otrzymał pamiątkowy puchar – mówi Andrzej Bajko, dyrektor Publicznego Gimnazjum. Organizator zapewnił puchary, dyplomy i poczęstunek dla zawodników. Przy podsumowaniu turnieju Mateusz Karkoszka wysunął propozycję utworzenia amatorskiej ligi oldboyów. Pomysł spotkał się z dużym entuzjazmem. – To już kolejny turniej oldboyów, gdzie udało się zebrać kilka drużyn. Zawodnicy pytają, czy nie moglibyśmy wrócić do amatorskiej ligi. Padają jednak sugestie, by wprowadzić ograniczenia wiekowe. Wiek oldboya zaczyna się od 35 lat, ale warto pomyśleć, czy nie zrobić maksymalnego pułapu od 30 lat. Tak, by zgłosiło się więcej drużyn – mówi Mateusz Karkoszka.

Artykuł pochodzi z wydania papierowego Ziemi Strzeleckiej z dnia 13 kwietnia 2017 r.,numer 08/2017.